Projektowanie biżuterii
Pracownia główna lub dodatkowa na kierunku: Wzornictwo I stopień
Pracownia główna lub dodatkowa na kierunku: Wzornictwo II stopień
Pracownia dodatkowa na kierunku: Architektura wnętrz I stopień

Projektowanie biżuterii to jedna z pracowni głównych na kierunku Wzornictwo adresowana do osób zainteresowanych projektowaniem oraz wytwarzaniem biżuterii artystycznej.

Projektowanie biżuterii traktujemy jako połączenie tradycyjnego kunsztu złotniczego ze współczesnymi formami zdobnictwa i używaniem unikalnych materiałów. Ważna jest dla nas wiedza związana z rzemiosłem, przekaz artystyczny oraz kreatywne wykorzystanie procesu projektowania. Studenci równocześnie zdobywają wiedzę teoretyczną, techniczną i praktyczną, dzięki której mogą z powodzeniem rozwijać swoje pasje.

Każdy semestr kończy się zaliczeniem polegającym na prototypowej realizacji jednego z wybranych projektów oraz udokumentowaniem go w postaci sesji zdjęciowej.

Dyplom składa się z realizacji kolekcji obiektów biżuteryjnych i pracy pisemnej. Student zobowiązany jest również do przedstawienia aneksu zrealizowanego w pracowniach artystycznych. Obrona pracy dyplomowej odbywa się w wyznaczonym terminie w obecności komisji dyplomowej.

W ramach promocji najlepszych studentów organizujemy pokazy i prezentacje w postaci wystaw, zarówno na terenie Uczelni ( ekspozycja stała na ścianach pracowni, wystawa końcoworoczna), w internecie oraz w zaprzyjaźnionych Obiektach Kultury.

Pracownie główne mogą pełnić rolę pracowni dodatkowych, realizujących podstawy wybranego obszaru projektowania.

 

Dowiedz się więcej o kierunku Wzornictwo I https://wsus.pl/wzornictwo/

Dowiedz się więcej o kierunku Wzornictwo II https://wsus.pl/wzornictwo-magister/

Dowiedz się więcej o kierunku Architektura I https://wsus.pl/architektura-wnetrz-licencjat/

Uczelnia:

 

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych to jedna z najstarszych niepublicznych uczelni w Wielkopolsce, która dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze od prawie ćwierć wieku kształci specjalistów w swoich obszarach. Nasi absolwenci to redaktorzy lokalnych i ogólnopolskich mediów, adwokaci, prokuratorzy i sędziowie, artyści, architekci, projektanci, właściciele galerii i znawcy sztuki. Uczelnia mieści się w samym sercu Poznania, w nowoczesnym budynku przy ulicy Wierzbięcice 1, w pobliżu Dworca PKP,  Galerii Avenida oraz Starego Browaru. Wnętrza Uczelni ozdabiają liczne dzieła sztuki, autorstwa studentów i pedagogów Wydziału Artystycznego. WSUS to marka o ugruntowanej, niezmiennej pozycji, ceniona przez studentów oraz pracodawców.

 

© All rights reserved

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Skip to content