Grafika użytkowa

Grafika użytkowa to pracownia adresowana do wszystkich kreatywnych osób, które posiadają wyobraźnię artystyczną i umiejętności plastyczne oraz są gotowe do poznawania nowoczesnych narzędzi projektowych.

Program pracowni zawiera elementy tradycyjnego projektowania grafiki, takich jak ilustracja lub plakat, ale także nowoczesne obszary graphic designu, takie jak np. projektowanie identyfikacji wizualnej lub stron internetowych.

Kurs projektowania grafiki użytkowej uzupełniają przedmioty takie jak: graficzne techniki komputerowe, perspektywa i aksonometria, rysunek koncepcyjny. Dużą rolę w procesie nauczania odgrywają pracownie malarstwa i rysunku, prowadzone przez wybitnych artystów, w których studenci zdobywają umiejętności plastyczne przydatne w uprawianiu dyscyplin użytkowych.

Ważnym elementem w procesie dydaktycznym są ćwiczenia w pracowni komputerowej. Dzięki temu studenci, obok realizacji praktycznych, mają szansę zapoznania się z komputerowymi technikami, które wspomagają projektowanie.

Dyplom zakłada definicję własnego problemu projektowego oraz rozwiązanie go za pomocą samodzielnie dobranych narzędzi projektowych. Tematyka projektu dyplomowego może obejmować różne zagadnienia szeroko pojętego graphic designu, jak na przykład: projektowanie aplikacji i stron internetowych (UI design), projektowanie doświadczeń użytkownika (UX design), grafika reklamowa i promocyjna, ilustracja cyfrowa, projektowanie grafiki 3D. Wszystkie kroki prowadzące do realizacji prototypu Dyplomant opisuje w pracy pisemnej. Student zobowiązany jest również do przedstawienia aneksu zrealizowanego w pracowniach artystycznych. Obrona pracy dyplomowej odbywa się w wyznaczonym terminie w obecności komisji dyplomowej.

W ramach promocji najlepszych studentów organizujemy pokazy i prezentacje w postaci wystaw, zarówno na terenie Uczelni ( ekspozycja stała na ścianach pracowni, wystawa końcoworoczna), w internecie oraz w zaprzyjaźnionych Obiektach Kultury.

Pracownie główne mogą pełnić rolę pracowni dodatkowych, realizujących podstawy wybranego obszaru projektowania

Uczelnia:

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych to jedna z najstarszych niepublicznych uczelni w Wielkopolsce, która dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze od prawie ćwierć wieku kształci specjalistów w swoich obszarach. Nasi absolwenci to redaktorzy lokalnych i ogólnopolskich mediów, adwokaci, prokuratorzy i sędziowie, artyści, architekci, projektanci, właściciele galerii i znawcy sztuki. Uczelnia mieści się w samym sercu Poznania, w nowoczesnym budynku przy ulicy Wierzbięcice 1, w pobliżu Dworca PKP,  Galerii Avenida oraz Starego Browaru. Wnętrza Uczelni ozdabiają liczne dzieła sztuki, autorstwa studentów i pedagogów Wydziału Artystycznego. WSUS to marka o ugruntowanej, niezmiennej pozycji, ceniona przez studentów oraz pracodawców.

 

Skip to content