Wystawa studentów Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych im. prof. Michała Iwaszkiewicza 𝐈𝐋𝐔𝐙𝐉𝐄 – 𝐈𝐍𝐓𝐄𝐑𝐏𝐑𝐄𝐓𝐀𝐂𝐉𝐄 – 𝐑𝐄𝐋𝐈𝐅𝐘

ILUZJE - INTERPRETACJE - RELIEFY

Na styku percepcji wizualnej i teorii sztuki, młodzi artyści, studenci Wydziału Artystycznego WSUS eksplorują fascynujący obszar badawczy iluzji optycznych. Bezpośrednią inspiracją do tych poszukiwań była wystawa Henryka Stażewskiego – Reliefy – z 2022 r, którą studenci mieli okazję zobaczyć w murach Akademii Lubrańskiego.

Prace studentów stanowią grę pomiędzy przestrzenią a płaszczyzną, angażując złożone mechanizmy wizualne. Za pomocą różnorodnych technik plastycznych inicjują dialog pomiędzy dziełem a doświadczeniem percepcyjnym odbiorcy. Prace powstały w ramach zajęć przedmiotu “Psychofizjologii widzenia” na pierwszym roku studiów kierunków Architektura wnętrz i Wzornictwo.

Prezentowany zestaw to wydruki dokumentacji z zaliczeń przedmiotu. Prace oryginalnie powstawały bez użycia technologii i narzędzi cyfrowych – całkowicie ręcznie tradycyjnymi technikami plastycznymi. Widoczne elementy przestrzenne równie wykonano manualnie. Przejście przez medium cyfrowa dodaje kolejną warstwę zaburzenia percepcji.

Wystawa dostępna do końca 2023 r.

Galeria Sztuki Współczesnej Akademii Lubrańskiego, ul. Jana Lubrańskiego 1, Ostrów tumski w Poznaniu. 

Wernisaż: 21 listopada 2023 r. godz. 18.00 

O innych projektach realizowanych w ramach przedmiotu „Psychofizjologia widzenia” możesz dowiedzieć się z publikacji Mądrość sztuki – plik pdf

Uczelnia:

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych to jedna z najstarszych niepublicznych uczelni w Wielkopolsce, która dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze od prawie ćwierć wieku kształci specjalistów w swoich obszarach. Nasi absolwenci to redaktorzy lokalnych i ogólnopolskich mediów, adwokaci, prokuratorzy i sędziowie, artyści, architekci, projektanci, właściciele galerii i znawcy sztuki. Uczelnia mieści się w samym sercu Poznania, w nowoczesnym budynku przy ulicy Wierzbięcice 1, w pobliżu Dworca PKP, Galerii Avenida oraz Starego Browaru. Wnętrza Uczelni ozdabiają liczne dzieła sztuki, autorstwa studentów i pedagogów Wydziału Artystycznego. WSUS to marka o ugruntowanej, niezmiennej pozycji, ceniona przez studentów oraz pracodawców.

© All rights reserved

Skip to content