Sylwetka absolwenta

Absolwent kierunku Wzornictwo jest świadom wyzwań, jakie dzisiejszy świat stawia przed projektantem wzornictwa, zgodnie z uwarunkowaniami wynikającymi zarówno z indywidualnych potrzeb człowieka, grup społecznych i środowiska. Uczelnia proponuje wybór pracowni dyplomowych, projektowanie produktu, projektowanie ubioru, projektowanie biżuterii, projektowanie gier, grafika użytkowa i w tych obszarach absolwent może znaleźć zatrudnienie.

Absolwent kierunku Wzornictwo może pracować również na stanowiskach kreatywnych i projektowych, w firmach i przedsiębiorstwach, u producentów przedmiotów i produktów, które są
nieodłączną częścią współczesnego życia. Może również podjąć samodzielną działalność projektową.

Wykształcenie zdobyte na kierunku Wzornictwo daje szeroką możliwość zatrudnienia zarówno w kraju, jak i za granicą, ponieważ absolwenci kierunku to projektanci, którzy w pracy zawodowej wykorzystują zarówno talent, jak i wiedzę, umiejętności praktyczne, i są świadomi społecznej misji wykonywanego zawodu projektanta.

Po uzyskaniu dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia absolwent Wzornictwa jest zdolny do podjęcia studiów drugiego stopnia na kierunkach związanych ze sztukami projektowymi, jak i studiach podyplomowych.

Uczelnia:

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych to jedna z najstarszych niepublicznych uczelni w Wielkopolsce, która dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze od prawie ćwierć wieku kształci specjalistów w swoich obszarach. Nasi absolwenci to redaktorzy lokalnych i ogólnopolskich mediów, adwokaci, prokuratorzy i sędziowie, artyści, architekci, projektanci, właściciele galerii i znawcy sztuki. Uczelnia mieści się w samym sercu Poznania, w nowoczesnym gmachu Międzynarodowych Targów Poznańskich, naprzeciwko Dworca PKP i Galerii Avenida. Wnętrza Uczelni ozdabiają liczne dzieła sztuki, autorstwa studentów i pedagogów Wydziału Artystycznego. WSUS to marka o ugruntowanej, niezmiennej pozycji, ceniona przez studentów oraz pracodawców.

© All rights reserved

Skip to content