Warsztaty kompetencji społecznych są ujęte w planach zajęć.
Uczestnicy otrzymują wpis do indeksu na podstawie obecności i wykonanych bilansów kompetencji i innych zadań.
Jak szukać pomysłu i dobrej okazji na praktykę, staż, pracę ?
Biuro Karier i Praktyk
+48 61 886 28 22
biuro.karier@wsus.poznan.pl
Adres do korespondencji: Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych Biuro Karier ul. Głogowska 26 60-734 Poznań
Zdecyduj jaki rodzaj pracy najbardziej chcesz wykonywać, określ swoje mocne i słabe strony, branże, w których masz doświadczenie lub chcesz spróbować swoich sił.
Wejdź na stronę przeglądarki np. jobrapid, wpisz stanowisko lub rodzaj pracy, który Ciebie interesuje, zdefiniuj region – po chwili zobaczysz listę propozycji.
Możesz stale monitorować sytuację. Zarejestruj się w przeglądarkach np. jobrapid.pl, infopraca.pl., pracuj. pl., trovit.pl, Gowork.pl i podobnych, wpisz dokładnie jakie stanowiska Ciebie interesują, zapisz się do newslettera. Od tego momentu do Twojej skrzynki e-mail będą napływać powiadomienia o nowych ofertach.
Zanim prześlesz zgłoszenie, zapoznaj się z wymaganiami oraz przejrzyj informacje na temat nadawcy ogłoszenia. Zachowaj czujność i aplikuj tylko po sprawdzeniu danej firmy.
Aktualizuj CV i inne informacje o Tobie w bazach agencji rekrutacyjnych. Nawiąż kontakt z konsultantami, dowiedz się jak najlepiej opisać swoje atut
Pytaj znajomych – powiedz dokładnie jaki rodzaj pracy chcesz podjąć, jakie zadania wykonywać. Unikaj ogólników typu – „szukam jakiejś pracy”.
Przygotuj się starannie do każdej rozmowy kwalifikacyjnej. Przygotuj i przećwicz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Sprawdź kiedy Twoja grupa ma zaplanowany warsztat kompetencyjny, zapoznaj się z Poradnikiem BKIP WSUS w zakładce Praktyki. Zbierz dokumenty i dowody uniejętności.
Potrzebujesz wiedzieć więcej? jak przygotować się do ubiegania się o pracę, praktyke lub złożonych procesów rekrutacji – zgłoś się do Biura Karier i Praktyk w poniedziałek, pok. 109