Projektowanie ubioru

  • Pracownia główna lub dodatkowa na kierunku: Wzornictwo I stopień
  • Pracownia główna lub dodatkowa na kierunku: Wzornictwo II stopień
  • Pracownia dodatkowa na kierunku: Architektura wnętrz I stopień

Projektowanie ubioru to pracownia adresowana do osób zainteresowanych kreowaniem mody zarówno w postaci obiektów unikatowych, jak i projektów do produkcji seryjnej.

Zajmujemy się sztuką projektowania ubioru jako zjawiskiem społecznym (trendy, moda uliczna) artystycznym, (kostium, widowisko, scena), jak również specjalistycznym (ubiór roboczy). Skupiamy się głównie na zgłębianiu zagadnień związanych z umiejętnościami wymaganymi w procesie projektowania oraz praktycznym wykorzystaniem tych informacji. Studenci równolegle zdobywają wiedzę techniczną i technologiczną: poznają zagadnienia związane z materiałami odzieżowymi, uczą się konstrukcji oraz szycia.

Każdy semestr kończy się zaliczeniem z realizacji jednego z wybranych projektów, udokumentowaniem go w postaci sesji zdjęciowej i prezentacji.

Dyplom zakłada definicję własnego problemu projektowego oraz rozwiązanie go za pomocą samodzielnie dobranych narzędzi projektowych. Tematyka projektu dyplomowego może obejmować różne zagadnienia szeroko pojętego fashion designu. Dyplom składa się z realizacji kolekcji obiektów modowych i pracy pisemnej zawierającej prezentację wszystkich kroków prowadzących do realizacji prototypów. Student zobowiązany jest również do przedstawienia aneksu zrealizowanego w pracowniach artystycznych. Obrona pracy dyplomowej odbywa się w wyznaczonym terminie w obecności komisji dyplomowej.

W ramach promocji najlepszych studentów organizujemy pokazy i prezentacje w postaci wystaw, zarówno na terenie Uczelni (ekspozycja stała na ścianach pracowni, wystawa końcoworoczna), w internecie oraz w zaprzyjaźnionych Obiektach Kultury.

Pracownie główne mogą pełnić rolę pracowni dodatkowych, realizujących podstawy wybranego obszaru projektowania

 

Dowiedz się więcej o kierunku Wzornictwo I https://wsus.pl/wzornictwo/

Dowiedz się więcej o kierunku Wzornictwo II https://wsus.pl/wzornictwo-magister/

Dowiedz się więcej o kierunku Architektura I https://wsus.pl/architektura-wnetrz-licencjat/

Fashionight 2019 – pokaz kolekcji autorstwa Studentek WSUS

Uczelnia:

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych to jedna z najstarszych niepublicznych uczelni w Wielkopolsce, która dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze od prawie ćwierć wieku kształci specjalistów w swoich obszarach. Nasi absolwenci to redaktorzy lokalnych i ogólnopolskich mediów, adwokaci, prokuratorzy i sędziowie, artyści, architekci, projektanci, właściciele galerii i znawcy sztuki. Uczelnia mieści się w samym sercu Poznania, w nowoczesnym gmachu Międzynarodowych Targów Poznańskich, naprzeciwko Dworca PKP i Galerii Avenida. Wnętrza Uczelni ozdabiają liczne dzieła sztuki, autorstwa studentów i pedagogów Wydziału Artystycznego. WSUS to marka o ugruntowanej, niezmiennej pozycji, ceniona przez studentów oraz pracodawców.

© All rights reserved

Skip to content