Kierunek:
Architektura wnętrz

  • 3-letnie studia I stopnia (bez egzaminu wstępnego)
  • Tryb stacjonarny lub niestacjonarny

Architektura wnętrz to studia licencjackie prowadzone przez zespół doświadczonych pedagogów: uznanych praktyków zawodu, artystów i projektantów.

Dzięki naciskowi położonemu na kształcenie praktyczne, studenci uzyskują konkretne umiejętności umożliwiające pracę w studiach projektowych (w kraju i za granicą), jak również pozwalające na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej i realizację rozmaitych przedsięwzięć związanych z szeroko rozumianym projektowaniem przestrzeni.

Program studiów jest skonstruowany w taki sposób aby już od pierwszego roku uczyć korzystania z podstawowych narzędzi projektowych, potrzebnych zarówno w trakcie trwania studiów, jak i w późniejszej praktyce zawodowej. Studenci rozwijają swoją kreatywność na projektowaniu wstępnym i psychofizjologii widzenia, a umiejętności praktyczne w pracowni głównej Architektury wnętrz. W programie studiów są także przedmioty wspomagające projektowanie i wprowadzające w najnowsze techniki komputerowe wykorzystywane w projektowaniu wnętrz, włączając w to rozszerzoną rzeczywistość i narzędzia oparte na sztucznej inteligencji.

Poza przedmiotami kierunkowymi studenci mają możliwość kształtowania swojego rozwoju w ramach bogatej propozycji z grupy przedmiotów wolnego wyboru, mogąc pogłębiać nabyte kompetencje lub zdobywać nowe. Ponadto w semestrach 3-5 studenci rozwijają swoje umiejętności praktyczne w ramach dodatkowych pracowni projektowych : projektowanie produktu, projektowanie ubioru, projektowanie biżuterii, projektowanie gier, projektowanie grafiki użytkowej.

PROGRAMY STUDIÓW

Program studiów stacjonarnych Architektura wnętrz I stopnia 23/24

AW stac 23 24

Program studiów niestacjonarnych Architektura wnętrz I stopnia 23/24

AW nstac 23 24

Uczelnia:

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych to jedna z najstarszych niepublicznych uczelni w Wielkopolsce, która dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze od prawie ćwierć wieku kształci specjalistów w swoich obszarach. Nasi absolwenci to redaktorzy lokalnych i ogólnopolskich mediów, adwokaci, prokuratorzy i sędziowie, artyści, architekci, projektanci, właściciele galerii i znawcy sztuki. Uczelnia mieści się w samym sercu Poznania, w nowoczesnym budynku przy ulicy Wierzbięcice 1, w pobliżu Dworca PKP,  Galerii Avenida oraz Starego Browaru. Wnętrza Uczelni ozdabiają liczne dzieła sztuki, autorstwa studentów i pedagogów Wydziału Artystycznego. WSUS to marka o ugruntowanej, niezmiennej pozycji, ceniona przez studentów oraz pracodawców.

© All rights reserved

Skip to content