O nas
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych im. Prof. Michała Iwaszkiewicza to jedna z najstarszych niepublicznych uczelni w Wielkopolsce, która dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze od ponad ćwierć wieku kształci specjalistów w swoich obszarach.
Wierzbięcice 1

Nasi absolwenci to redaktorzy lokalnych i ogólnopolskich mediów, adwokaci, prokuratorzy i sędziowie, artyści, architekci, projektanci, właściciele galerii i znawcy sztuki.

Uczelnia mieści się w samym sercu Poznania, w nowoczesnym budynku przy ulicy Wierzbięcice 1, naprzeciwko Dworca PKP,  w pobliżu Galerii Avenida oraz Starego Browaru. Wnętrza Uczelni ozdabiają liczne dzieła sztuki, autorstwa studentów i pedagogów Wydziału Artystycznego

Tworzymy Uczelnię nastawioną na realizację wyzwań, jakie stawia przed wykładowcami i studentami XXI wiek. Kształcenie na wszystkich kierunkach i w ramach wąskich specjalizacji, szczególnie cenionych na rynku pracy, stwarza Absolwentom korzystne warunki zatrudnienia w atrakcyjnych zawodach, w instytucjach i firmach o wysokim prestiżu.

Na ich korzyść przemawia wykształcenie kształtowane pod kątem potrzeb pracodawców i trendów na rynku zatrudnienia, umiejętność autokreacji i prezentacji własnych umiejętności, znajomość wyspecjalizowanych technik i programów informatycznych, opanowanie języków obcych – także terminologii szczegółowej dla danej specjalizacji.

POZNAJ NASZYCH WYKŁADOWCÓW

Studenci Szkoły to zarówno Absolwenci szkół średnich podejmujący dalsze kształcenie po uzyskaniu egzaminu maturalnego, jak i osoby posiadające już dyplomy uczelni wyższych, poszukujące możliwości awansu zawodowego i pracy, w której istotne są konkretne umiejętności. Stąd znaczna liczba studentów niestacjonarnych i słuchaczy studiów podyplomowych.

WSUS inspiruje działania medialne o zasięgu wykraczającym poza mury Uczelni. W ramach programu MEDIOSFERA Uczelnia aktywnie współpracuje z kilkunastoma liceami w całym kraju organizując zajęcia z podstaw dziennikarstwa, prawa i działań w obszarze design. Studenci wspólnie z wykładowcami i nauczycielami tworzą ciekawe i ambitne programy, których z roku na rok przybywa. Ważnym elementem współpracy WSUS ze szkołami średnimi są też cykliczne obozy dziennikarskie i medialne organizowane w warunkach plenerowych, skupione na podsumowaniu i pogłębieniu uzyskanych wiadomości.
W ramach WSUS funkcjonują też organizacje studenckie ukierunkowane na rozwój studentów. Od początku funkcjonowania Uczelni działa Samorząd Studencki inicjujący szereg wydarzeń, w tym Dni Sportu i Juwenalia.

Akronim naszej nazwy – czyli WSUS – to także symbol wartości dla nas ważnych, takich jak wiedza, satysfakcja, umiejętności i sukces.

Zobacz Statut WSUS

© All rights reserved

Skip to content