Projektowanie przestrzeni

  • Pracownia główna lub dodatkowa na kierunku:  Wzornictwo II stopień

Projektowanie przestrzeni to pracownia, w której Studenci uczą się różnych zagadnień związanych z projektowaniem przestrzeni, takich jak na przykład: projektowania ekspozycji, projektowania przestrzeni wspólnych dla społeczności lokalnych, projektowanie doświadczeń (projekt realizowany w kooperacji z pracownią rzeczywistości generowanych)

Każdy semestr kończy się zaliczeniem z realizacji jednego z wybranych projektów, udokumentowaniem go w postaci sesji zdjęciowej i prezentacji.

Dyplom zakłada definicję własnego problemu projektowego oraz rozwiązanie go za pomocą samodzielnie dobranych narzędzi projektowych. Tematyka projektu dyplomowego może obejmować różne zagadnienia szeroko pojętego projektowania przestrzeni. Dyplom składa się z projektu przestrzeni  pracy pisemnej zawierającej prezentację wszystkich kroków prowadzących do realizacji makiety. Student zobowiązany jest również do przedstawienia aneksu zrealizowanego w pracowniach artystycznych. Obrona pracy dyplomowej odbywa się w wyznaczonym terminie w obecności komisji dyplomowej.

W ramach promocji najlepszych studentów organizujemy pokazy i prezentacje w postaci wystaw, zarówno na terenie Uczelni (ekspozycja stała na ścianach pracowni, wystawa końcoworoczna), w internecie oraz w zaprzyjaźnionych Obiektach Kultury.

Pracownie główne mogą pełnić rolę pracowni dodatkowych, realizujących podstawy wybranego obszaru projektowania

Dowiedz się więcej o studiach: Wzornictwo II https://wsus.pl/wzornictwo-magister/

Uczelnia:

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych to jedna z najstarszych niepublicznych uczelni w Wielkopolsce, która dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze od prawie ćwierć wieku kształci specjalistów w swoich obszarach. Nasi absolwenci to redaktorzy lokalnych i ogólnopolskich mediów, adwokaci, prokuratorzy i sędziowie, artyści, architekci, projektanci, właściciele galerii i znawcy sztuki. Uczelnia mieści się w samym sercu Poznania, w nowoczesnym budynku przy ulicy Wierzbięcice 1, w pobliżu Dworca PKP,  Galerii Avenida oraz Starego Browaru. Wnętrza Uczelni ozdabiają liczne dzieła sztuki, autorstwa studentów i pedagogów Wydziału Artystycznego. WSUS to marka o ugruntowanej, niezmiennej pozycji, ceniona przez studentów oraz pracodawców.

 

© All rights reserved

Skip to content