Wzornictwo

  • 2-letnie studia II stopnia (bez egzaminu wstępnego)
  • Tryb stacjonarny/niestacjonarny

Wzornictwo II stopnia to studia prowadzone przez wykwalifikowaną grupę pedagogów, w skład której wchodzą doświadczeni praktycy, artyści oraz projektanci.

Program kładzie nacisk na zaawansowane umiejętności praktyczne które ułatwiają podjęcie pracy w studiach projektowych, zarówno w kraju, jak i za granicą, a także umożliwiają założenie własnej działalności gospodarczej oraz realizację różnorodnych projektów związanych z szeroko rozumianym designem.

Program studiów zakłada poznanie zaawansowanych narzędzi projektowych z zakresu metodyki projektowania i zarządzania designem (LINKI pracownia przekazu projektowego, pracownia działań materiałowych) oraz wybór własnej ścieżki projektowej, poprzez dobór pracowni głównej związanej w własnymi zainteresowaniami (LINKI ekoprojektowanie, projektowanie przestrzeni, projektowanie produktu, projektowanie ubioru, projektowanie biżuterii, projektowanie gier, projektowanie grafiki użytkowej LINKI ) oraz uzupełniających przedmiotach wolnego wyboru.

Program obejmuje również przedmioty wprowadzające w techniki wspomagające projektowanie oraz najnowsze metody komputerowe wykorzystywane w projektowaniu obejmujące także rozszerzoną rzeczywistość i narzędzia oparte na sztucznej inteligencji.

PROGRAMY STUDIÓW

Program studiów stacjonarnych Wzornictwo II stopnia 23/24

WZ2 stac 23 24

Program studiów niestacjonarnych Wzornictwo II stopnia 23/24

WZ2 nstac 23 24

Uczelnia:

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych to jedna z najstarszych niepublicznych uczelni w Wielkopolsce, która dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze od prawie ćwierć wieku kształci specjalistów w swoich obszarach. Nasi absolwenci to redaktorzy lokalnych i ogólnopolskich mediów, adwokaci, prokuratorzy i sędziowie, artyści, architekci, projektanci, właściciele galerii i znawcy sztuki. WSUS to marka o ugruntowanej, niezmiennej pozycji, ceniona przez studentów oraz pracodawców.

© All rights reserved

Skip to content