WZORNICTWO

  • 3-letnie studia I stopnia (bez egzaminu wstępnego)
  • Tryb stacjonarny lub niestacjonarny

Wzornictwo to studia na poziomie licencjackim, prowadzone przez wykwalifikowaną grupę pedagogów, w skład której wchodzą doświadczeni praktycy, artyści oraz projektanci.

Program kładzie duży nacisk na kształcenie praktyczne, co pozwala studentom zdobyć konkretne umiejętności przydatne w pracy w studiach projektowych, zarówno w kraju, jak i za granicą, a także umożliwiające założenie własnej działalności gospodarczej oraz realizację różnorodnych projektów związanych z szeroko rozumianym designem.

Program studiów został zaprojektowany tak, aby już od pierwszego roku nauki studenci zdobywali umiejętności korzystania z podstawowych narzędzi projektowych, niezbędnych zarówno podczas nauki, jak i później, w praktyce zawodowej. Podczas zajęć studenci będą rozwijać swoją kreatywność na projektowaniu wstępnym oraz zgłębiać aspekty psychofizjologii widzenia.  Praktyczne umiejętności projektowe związane z wybranym przez siebie obszarem projektowania są ćwiczone w wybranej pracowni głównej (projektowanie produktuprojektowanie ubioruprojektowanie biżuteriiprojektowanie gierprojektowanie grafiki użytkowejekoprojektowanie ) oraz uzupełniających przedmiotach wolnego wyboru.

Program obejmuje również przedmioty wprowadzające w techniki wspomagające projektowanie oraz najnowsze metody komputerowe wykorzystywane w projektowaniu obejmujące także rozszerzoną rzeczywistość i narzędzia oparte na sztucznej inteligencji.


PROGRAMY STUDIÓW

Program studiów stacjonarnych Wzornictwo I stopnia 23/24

WZ1 stac 23 24

Program studiów niestacjonarnych Wzornictwo I stopnia 23/24

WZ1 nstac 23 2

Uczelnia:

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych to jedna z najstarszych niepublicznych uczelni w Wielkopolsce, która dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze od prawie ćwierć wieku kształci specjalistów w swoich obszarach. Nasi absolwenci to redaktorzy lokalnych i ogólnopolskich mediów, adwokaci, prokuratorzy i sędziowie, artyści, architekci, projektanci, właściciele galerii i znawcy sztuki. Uczelnia mieści się w samym sercu Poznania, w nowoczesnym budynku przy ulicy Wierzbięcice 1, naprzeciwko Dworca PKP,  w pobliżu Galerii Avenida oraz Starego Browaru. Wnętrza Uczelni ozdabiają liczne dzieła sztuki, autorstwa studentów i pedagogów Wydziału Artystycznego. WSUS to marka o ugruntowanej, niezmiennej pozycji, ceniona przez studentów oraz pracodawców.

© All rights reserved

Skip to content