Ekoprojektowanie
Pracownia główna lub dodatkowa na kierunku: Wzornictwo I stopień
Pracownia główna lub dodatkowa na kierunku: Wzornictwo II stopień

Ekoprojektowanie to pracownia zajmująca się projektowaniem zrównoważonym. Celem jest tworzenie produktów trwałych, efektywnych i przyjaznych dla środowiska, które będą odpowiadać potrzebom i oczekiwaniom współczesnych konsumentów. Szczególny nacisk kładziony jest na analizę cyklu życia produktu (LCA), dobór odpowiednich materiałów i procesów produkcyjnych.

Każdy semestr kończy się zaliczeniem z realizacji jednego z wybranych projektów, udokumentowaniem go w postaci sesji zdjęciowej i prezentacji.

Dyplom zakłada definicję własnego problemu projektowego oraz rozwiązanie go za pomocą samodzielnie dobranych narzędzi projektowych. Tematyka projektu dyplomowego może obejmować różne zagadnienia szeroko pojętego eco designu. Dyplom składa się z realizacji prototypów i pracy pisemnej zawierającej prezentację wszystkich kroków prowadzących do realizacji prototypów. Student zobowiązany jest również do przedstawienia aneksu zrealizowanego w pracowniach artystycznych. Obrona pracy dyplomowej odbywa się w wyznaczonym terminie w obecności komisji dyplomowej.

W ramach promocji najlepszych studentów organizujemy pokazy i prezentacje w postaci wystaw, zarówno na terenie Uczelni (ekspozycja stała na ścianach pracowni, wystawa końcoworoczna), w internecie oraz w zaprzyjaźnionych Obiektach Kultury.

Pracownie główne mogą pełnić rolę pracowni dodatkowych, realizujących podstawy wybranego obszaru projektowania

 

Dowiedz się więcej o kierunku Wzornictwo I https://wsus.pl/wzornictwo/

Dowiedz się więcej o kierunku Wzornictwo II https://wsus.pl/wzornictwo-magister/

 

Uczelnia:

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych to jedna z najstarszych niepublicznych uczelni w Wielkopolsce, która dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze od prawie ćwierć wieku kształci specjalistów w swoich obszarach. Nasi absolwenci to redaktorzy lokalnych i ogólnopolskich mediów, adwokaci, prokuratorzy i sędziowie, artyści, architekci, projektanci, właściciele galerii i znawcy sztuki. Uczelnia mieści się w samym sercu Poznania, w nowoczesnym budynku przy ulicy Wierzbięcice 1, naprzeciwko Dworca PKP,  w pobliżu Galerii Avenida oraz Starego Browaru. Wnętrza Uczelni ozdabiają liczne dzieła sztuki, autorstwa studentów i pedagogów Wydziału Artystycznego. WSUS to marka o ugruntowanej, niezmiennej pozycji, ceniona przez studentów oraz pracodawców.

© All rights reserved

Skip to content