Projektowanie gier

  • Pracownia główna lub dodatkowa na kierunku: Wzornictwo I stopień
  • Pracownia główna lub dodatkowa na kierunku: Wzornictwo II stopień
  • Pracownia dodatkowa na kierunku: Architektura wnętrz I stopień

Pracownia Projektowania Gier Komputerowych skierowana jest do osób zainteresowanych grami komputerowymi, grafiką komputerową, multimediami, nowoczesnymi technologiami i informatyką. Student zdobędzie podstawy tworzenia gier komputerowych ze szczególnym naciskiem na aspekty wizualne i będzie przygotowany do podjęcia  pracy w zespole wdrażającym gry lub aplikacje

Program pracowni zawiera klasyczne elementy projektowania fabuły i mechaniki gier, (jak np concept art, storyboarding, character design) ale także nowoczesne obszary game designu, takie jak np. projektowanie menu (UI design), projektowanie animacji, projektowanie assetów, a pod koniec studiów nawet projektowanie całych leveli.

Dyplom zawiera wszystkie elementy potrzebne do wdrożenia demo gry, od definicji koncepcji gry, aż do etapu prototypowania w docelowym silniku gry. Tematyka projektu dyplomowego może obejmować różne zagadnienia szeroko game designu – zarówno 2d, 3d  jak i doświadczenia AR, VR oraz MR. Wszystkie kroki prowadzące do realizacji prototypu Dyplomant opisuje w pracy pisemnej. Student zobowiązany jest również do przedstawienia aneksu zrealizowanego w pracowniach artystycznych. Obrona pracy dyplomowej odbywa się w wyznaczonym terminie w obecności komisji dyplomowej.

W ramach promocji najlepszych studentów organizujemy pokazy i prezentacje w postaci wystaw, zarówno na terenie Uczelni (ekspozycja stała na ścianach pracowni, wystawa końcoworoczna), w internecie oraz w zaprzyjaźnionych Obiektach Kultury.

Pracownie główne mogą pełnić rolę pracowni dodatkowych, realizujących podstawy wybranego obszaru projektowania

Dowiedz się więcej o kierunku Wzornictwo I stopnia https://wsus.pl/wzornictwo/

Dowiedz się więcej o kierunku Wzornictwo II stopnia https://wsus.pl/wzornictwo-magister/

Dowiedz się więcej o kierunku Architektura  https://wsus.pl/architektura-wnetrz-licencja

Uczelnia:

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych to jedna z najstarszych niepublicznych uczelni w Wielkopolsce, która dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze od prawie ćwierć wieku kształci specjalistów w swoich obszarach. Nasi absolwenci to redaktorzy lokalnych i ogólnopolskich mediów, adwokaci, prokuratorzy i sędziowie, artyści, architekci, projektanci, właściciele galerii i znawcy sztuki. Uczelnia mieści się w samym sercu Poznania, w nowoczesnym gmachu Międzynarodowych Targów Poznańskich, naprzeciwko Dworca PKP i Galerii Avenida. Wnętrza Uczelni ozdabiają liczne dzieła sztuki, autorstwa studentów i pedagogów Wydziału Artystycznego. WSUS to marka o ugruntowanej, niezmiennej pozycji, ceniona przez studentów oraz pracodawców.

© All rights reserved

Skip to content