Współpraca pomiędzy Wyższą Szkołą Umiejętności Społecznych im. prof. Michała Iwaszkiewicza, a Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich – Państwowym Instytutem Badawczym w Poznaniu.

Dnia 5 grudnia 2023 r. w Poznaniu zawarto porozumienie o współpracy pomiędzy Wyższą Szkołą Umiejętności Społecznych im. prof. Michała Iwaszkiewicza, a Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich – Państwowym Instytutem Badawczym w Poznaniu.

WSUS reprezentowała Pani Rektor dr Aleksandra Iwaszkiewicz- Woda natomiast IWNIRZ – PIB jego dyrektor Pan dr Rafał Spachacz, Pełnomocnik ds. innowacyjnych projektów rozwojowych Pan Karol Szabanowski – Koordynator ds. komunikacji społecznej IWNIRZ-PIB, Kierownik Zakładu Botaniki Roślin Użytkowych Pan dr Marcin Praczyk oraz Kierownik Zakładu Badań i Przetwórstwa Nasion (LS) Pan Piotr Makolągwa.

Celem porozumienia jest obustronna współpraca w zakresie działalności naukowo-wdrożeniowej, dotyczącej realizacji projektów oraz kooperacji w zakresie komunikacji społecznej, marketingu strategicznego, prawa – głównie w zakresie hodowli, upraw i regulacji dotyczących konopi włóknistych i innych niż włókniste, barwienia naturalnego i działalności artystycznej, dydaktycznej i naukowo-badawczej.

Koordynatorem współpracy ze strony Instytutu jest Pełnomocnik Dyrektora Instytutu ds. innowacyjnych projektów rozwojowych Karol Szabanowski, Koordynator ds. komunikacji społecznej IWNIRZ-PIB w Poznaniu.

Założenia współpracy będą realizowane poprzez prowadzenie wspólnych projektów wdrożeniowych, dydaktycznych, prawnych oraz kulturalnych, wspólne organizowanie przedsięwzięć naukowych, prawnych, edukacyjnych, kulturalnych i artystycznych, współpracę z otoczeniem biznesowym i społecznym, wymianę publikacji, materiałów dydaktycznych i naukowych oraz prowadzenie praktyk i staży dla studentów i pracowników IWNIRZ-PIB i WSUS w Poznaniu.

Uczelnia:

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych to jedna z najstarszych niepublicznych uczelni w Wielkopolsce, która dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze od prawie ćwierć wieku kształci specjalistów w swoich obszarach. Nasi absolwenci to redaktorzy lokalnych i ogólnopolskich mediów, adwokaci, prokuratorzy i sędziowie, artyści, architekci, projektanci, właściciele galerii i znawcy sztuki. Uczelnia mieści się w samym sercu Poznania, w nowoczesnym gmachu Międzynarodowych Targów Poznańskich, naprzeciwko Dworca PKP i Galerii Avenida. Wnętrza Uczelni ozdabiają liczne dzieła sztuki, autorstwa studentów i pedagogów Wydziału Artystycznego. WSUS to marka o ugruntowanej, niezmiennej pozycji, ceniona przez studentów oraz pracodawców.

© All rights reserved

Skip to content