Wystawa poplenerowa studentów WSUS oraz prezentacja wystawy
Jerzy Nowosielski ”Ikona i abstrakcja”

13 sierpnia 2023, godz. 12, dziedziniec Zamku w Koźminie (Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marciniaka), ul. Zamkowa 1.

Od początku sierpnia Koźmin Wielkopolski stanie się artystycznym domem dla studentów Wydziału Artystycznego Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych imienia profesora Michała Iwaszkiewicza w Poznaniu. W ramach pleneru artystycznego, adepci Architektury wnętrz i Wzornictwa będą odkrywać uroki miejscowości i okolic, które staną się źródłem ich twórczych inspiracji.

Finałem artystycznych poszukiwań będzie wystawą poplenerową. W niedzielę 13 sierpnia, o godzinie 12 na dziedzińcu Zamku w Koźminie, już po raz trzeci studenci zaprezentują swoje szkice, rysunki i obrazy.

To spotkanie będzie również okazją do zaprezentowania publikacji “LIBER MEMORIALIS profesora Michał Iwaszkiewicza” o pracy, misji i wartościach patrona Uczelni.

W ramach popularyzacji wybitnych twórców i ich dorobku artystycznego, we współpracy z Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu i Akademię Lubrańskiego będzie można zobaczyć prezentację wyjątkowej wystawy „Ikona i abstrakcja”, Jerzy Nowosielski.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości Koźmina Wielkopolskiego do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. To nie tylko okazja do spotkania z młodymi talentami i doświadczeniem, jak piękno Koźmina może inspirować artystyczną twórczość, ale także możliwość stania się mecenasem sztuki. W ramach wystawy część prac będzie dostępna do zakupu, co daje możliwość wsparcia młodych artystów i przyczynienia się do rozwoju polskiej kultury i sztuki.

 

 

Uczelnia:

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych to jedna z najstarszych niepublicznych uczelni w Wielkopolsce, która dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze od prawie ćwierć wieku kształci specjalistów w swoich obszarach. Nasi absolwenci to redaktorzy lokalnych i ogólnopolskich mediów, adwokaci, prokuratorzy i sędziowie, artyści, architekci, projektanci, właściciele galerii i znawcy sztuki. Uczelnia mieści się w samym sercu Poznania, w nowoczesnym budynku, w pobliżu Dworca PKP, Galerii Avenida i Starego Browaru. Wnętrza Uczelni ozdabiają liczne dzieła sztuki, autorstwa studentów i pedagogów Wydziału Artystycznego. WSUS to marka o ugruntowanej, niezmiennej pozycji, ceniona przez studentów oraz pracodawców.

© All rights reserved

Skip to content