Studenci DiKS w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie

Czym się różni radio analogowe od cyfrowego, jak prowadzi się program dla dzieci, jak dla kierowców, a jak muzyczny czy informacyjny oraz jak wygląda archiwum Polskiego Radia – to pytania na które szukaliśmy odpowiedzi w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie podczas wycieczki 16 stycznia w ramach zajęć z przedmiotu „Warsztat dziennikarski” prowadzonych przez dr Jolantę Hajdasz, prof. WSUS. W wycieczce wzięły też udział studentki z Hiszpanii, które studiują w tym semestrze na naszej uczelni w ramach programu Erasmus. W czasie wędrówki po radiowych studiach i korytarzach oraz podczas spotkań z dziennikarzami i prezenterami Polskiego Radia studenci III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej i nasi goście z Hiszpanii mogli zapoznać się z historią Polskiego Radia oraz jego pracą w czasach nam współczesnych, a także mieli okazję obserwować realizację audycji „na żywo” w studiach Czwórki, Polskiego Radia Kierowców i Polskiego Radia Dzieciom. Odwiedziliśmy również studia nagraniowe, Studio Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana i Archiwum Polskiego Radia.

Tego dnia byliśmy także w Muzeum Powstania Warszawskiego, by móc zaobserwować, jak nowoczesne placówki muzealne wykorzystują możliwości współczesnych mediów do prezentacji historii – nowoczesne, wielojęzykowe przewodniki audio, nagrania świadków epoki, specjalnie przygotowane zdjęcia i  filmy  z okresu Powstania Warszawskiego udowodniły, jak wiele jest dziś zastosowań narzędzi medialnych. Szczególne wrażenie zrobił na wszystkich uczestnikach wyjazdu film „Miasto ruin”, który pokazuje w formie animacji 3D jak wyglądała Warszawa zimą 1945 r.
Wycieczkę zakończyliśmy na Placu Zamkowym, gdzie można było podziwiać  wspaniałe  dekoracje świąteczno – noworoczne.

Uczelnia:

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych to jedna z najstarszych niepublicznych uczelni w Wielkopolsce, która dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze od prawie ćwierć wieku kształci specjalistów w swoich obszarach. Nasi absolwenci to redaktorzy lokalnych i ogólnopolskich mediów, adwokaci, prokuratorzy i sędziowie, artyści, architekci, projektanci, właściciele galerii i znawcy sztuki. Uczelnia mieści się w samym sercu Poznania, w nowoczesnym gmachu Międzynarodowych Targów Poznańskich, naprzeciwko Dworca PKP i Galerii Avenida. Wnętrza Uczelni ozdabiają liczne dzieła sztuki, autorstwa studentów i pedagogów Wydziału Artystycznego. WSUS to marka o ugruntowanej, niezmiennej pozycji, ceniona przez studentów oraz pracodawców.

© All rights reserved

Skip to content