Zachęcamy do odbycia stażu zagranicznego w ramach Programu Erasmus +

Szanowni Państwo,

 

Zachęcamy do odbycia stażu zagranicznego w ramach Programu Erasmus + w semestrze letnim lub w okresie wakacji. Pozostało kilka wolnych miejsc.

 

Kto może wziąć udział?

– wszyscy studenci naszej uczelni, zarówno stacjonarni jak i niestacjonarni, na poziome licencjatu, jak i magisterium, a także absolwenci, którzy niedawno ukończyli studia. W takim przypadku staż musi odbyć się w ciągu roku od ukończenia studiów, a odpowiedni wniosek należy złożyć jeszcze przed ich ukończeniem. Warunkiem wzięcia udziału w stażu jest dobra znajomość języka angielskiego lub języka państwa, w którym ma się odbyć staż.

 

Ile trwa staż?

– staż może trwać od 2-12 miesięcy

 

Gdzie można odbyć staż?

Staż można odbyć w dowolnej organizacji w jednym z krajów uczestniczących w programie Erasmus+ (z wyjątkiem instytucji, organów i agencji UE). Praktyki lub staż w ramach programu Erasmus+ można odbyć w firmach, placówkach naukowo-badawczych, organizacjach non-profit, na uczelniach (np. przy projekcie lub w laboratorium), w jednostkach administracji państwowych czy w innych instytucjach takich jak szpitale, biblioteki, muzea itp.

Staż musi być adekwatny z punktu widzenia kierunku studiów i rozwoju osobistego oraz, w miarę możliwości, być zintegrowany z programem studiów. Odbyty staż zostanie Państwu zaliczony na poczet praktyk studenckich

https://erasmusintern.org

https://www.leo-net.org

– tutaj można znaleźć propozycje stażów. Wybór należy do Państwa!

 

Ile wynosi stypendium?

W ramach grantu Erasmus+ otrzymują Państwo stypendium, które wynosi ok. 500-600 euro miesięcznie, w zależności od kraju do jakiego się Państwo udajecie.

 

Jakie korzyści daje staż Erasmus+?

Uczestnicy Programu Erasmus+ wśród największych korzyści mobilności wymieniają znaczną poprawę znajomości języków obcych, doświadczenia związane z życiem w innych państwie i poznaniem nowej kultury, a także nawiązanie nowych znajomości i poszerzenie horyzontów. Jednak należy również zauważyć, że w szczególności staże zagraniczne znacznie ułatwiają start na rynku pracy, zapewniają większe szanse na zatrudnienie w Polsce oraz umożliwiają zdobycie kontaktów naukowych i zawodowych. Według danych z Erasmus+ Annual Report staże zagraniczne przyczyniają się do znacznego wzrostu kompetencji miękkich oraz mają znaczny wpływ na uzyskanie zatrudnienia i rozwój zawodowy. Uczestnicy stażów, w porównaniu do rówieśników, którzy nie uczestniczyli w programie, częściej uruchamiali własne firmy i zajmowali kierownicze stanowiska, byli w mniejszym stopniu narażeni na długotrwałe bezrobocie, łatwiej zyskiwali zatrudnienie za granicą i częściej pracowali w środowisku międzynarodowym.

 

Jak się zgłosić?

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy pisać na adres: m.maj@wsus.poznan.pl lub erasmuswsus@wsus.poznan.pl

Uczelnia:

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych to jedna z najstarszych niepublicznych uczelni w Wielkopolsce, która dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze od prawie ćwierć wieku kształci specjalistów w swoich obszarach. Nasi absolwenci to redaktorzy lokalnych i ogólnopolskich mediów, adwokaci, prokuratorzy i sędziowie, artyści, architekci, projektanci, właściciele galerii i znawcy sztuki. Uczelnia mieści się w samym sercu Poznania, w nowoczesnym gmachu Międzynarodowych Targów Poznańskich, naprzeciwko Dworca PKP i Galerii Avenida. Wnętrza Uczelni ozdabiają liczne dzieła sztuki, autorstwa studentów i pedagogów Wydziału Artystycznego. WSUS to marka o ugruntowanej, niezmiennej pozycji, ceniona przez studentów oraz pracodawców.

© All rights reserved

Skip to content