Księga twarzy projektantów - interaktywna wystawa we WSUS

 

Serdecznie zapraszamy do naszego artystycznego holu przy ul. Głogowskiej 26, który zamienił się w galerię sztuki estońskiej. Stało się piękną tradycją, że Rektorzy Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych pełnią zaszczytną funkcję Konsulów Honorowych Republiki Estonii w Polsce. W ramach współpracy naszej Uczelni z Władzami Estonii możemy zaprezentować wszystkim zainteresowanym interaktywną wystawę sztuki estońskiej.

W latach 2012-2017 projektant Ular Linnuste stworzył sześcioczęściową wystawę, która przedstawia członków Estońskiego Stowarzyszenia Projektantów. Realizując projekt, sportretował i przedstawił krótkie przeglądy działań twórczych swoich kolegów po fachu i opatrzył je kodami QR (razem 61 członków stowarzyszenia).

KSIĘGA TWARZY PROJEKTANTÓW została obmyślona jako sposób na szersze zapoznanie się z zawodem projektanta oraz na promowanie tej profesji poprzez konkretne osoby. W dzisiejszym społeczeństwie konsumenckim design otacza nas tak ściśle, że już nie zastanawiamy się nawet, kto go stworzył. Wszystkie te przedmioty i otaczające nas środowisko są jednak w  dużej mierze owocem pracy projektantów. 

Niniejsza wystawa wiąże konkretną osobę z jej działalnością twórczą lub grupą, do której przynależy. 

Zaopatrzcie zawczasu swoje smartfony w czytniki kodów QR, a uzyskacie dostęp do większej ilości danych na temat projektanta.

Ze względów przestrzennych nie został zaprezentowany cały projekt, ale odczytanie kodów QR umożliwia zapoznanie się z całością pracy. Ponadto wszystkie portrety są dostępne online na stronie www.fotoplakat.ee/disainerite-naoraamatud.

O autorze:

Ular Linnuste  ukończył Szkołę Sztuki w Tartu (Tartu Kunstikool) w dziedzinie artystycznego przetwórstwa drzewnego w 1977 r. oraz Estoński Państwowy Instytut Sztuki (Eesti Riiklik Kunstinstituut) w dziedzinie sztuki przemysłowej w 1987 r. W 1991 r. współzałożył  firmę graficzno-drukarską JOON STUUDIO, która do dziś działa pod jego kierownictwem.

© All rights reserved

Skip to content