power t-shirt

KURS PROJEKTOWANIA MODY dla dzieci i młodzieży

Termin: 26-28.07.2019, godz. 10.00-16.45
Miejsce: WSUS, Głogowska 26, Poznań
Koszt: 250 zł (materiały szkoleniowe w cenie kursu!)
Zapisy: kurs@wsus.pl, 604 594 168
UWAGA: liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy na 3-dniowe warsztaty z projektowania mody! 

W ciągu 30 godzin zajęć poruszymy takie zagadnienia, jak:
1. Biała koszulka- historia pewnej rewolucji.
2. Uniwersalne techniki znakowania dzianin.
3. Podstawowa wiedza z zakresu szycia na miarę- kupowanie gotowych rzeczy jest bardzo proste, wystarczy udać się do sklepu, wybrać interesujący nas model, kolor i rozmiar. Rozwiązanie jest szybkie, ale czy najlepsze? Jakie czynniki najbardziej wpływają na ostateczny kształt, wygląd i funkcję odzieży? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć podczas naszego kursu.

4. Najbardziej przydatne przybory krawieckie – pokażemy jak prawidłowo zdjąć miarę z sylwetki, omówimy podstawowe rodzaje dzianin z których wykonywane są T- shirty, jak również sposoby wykańczania gotowego produktu. Wiedza ta jest podstawą do zaprojektowania i wykonania:
– podstawy konstrukcji bluzki na wymiar własny, skala 1:1
– modelowanie dzianinowej koszulki
– wykonanie szablonów

Uczestnicy będą pracowali na profesjonalnych programach graficznych, takich jak: Illustrator czy Corel Draw.
Kurs obejmuje 30 godzin, wszystkie podstawowe materiały w cenie kursu.

PROWADZĄCY:
Monika Tymicka oraz Marzenia Kubiak – projektantki oraz wykładowczynie reprezentujące MM ART-Pracownią Twórczych Działań i Szkoleń. Jak same przyznają: „Przez kilkanaście lat zdobywałyśmy doświadczenia zawodowe, współpracując zarówno z wieloma firmami odzieżowymi w Polsce, jak i z klientami indywidualnymi a także przedstawicielami świata reklamy, mody i teatru. Jako projektantki wielokrotnie uczestniczyłyśmy w działaniach przestrzenno – teatralnych o różnej skali oddziaływania. Od wielu lat prowadzimy zajęcia dydaktyczne z zakresu projektowania ubioru w placówkach edukacyjnych. W naszym przeświadczeniu, projektowanie oznacza przygotowanie do zmiany nie tylko konkretnego obiektu, ale przede wszystkim sposobu myślenia i kształtowania otaczającego nas świata. Istotą projektowania jest cały proces, jego efekt finalny- produkt, usługa, jak i znaczenie społeczne.
Od 2014 roku prowadzimy autorskie warsztaty MM ART -dla osób indywidualnych jak i grup zorganizowanych ( maks. 3 osoby) . Okazjonalnie projektujemy i wykonujemy stroje dla klientów indywidualnych, jak również prowadzimy warsztaty doszkalające dla młodych firm projektowych”. 

Katarzyna Kozaczuk
Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego oraz Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.  Pracowała jako Menadżer Kategorii (Category Design Manager) w Bestseller Fashion Group China/ Vero Moda, wcześniej jako Projektant w firmie Carry Sp. z o.o. oraz jako Asystent Projektanta w Grupie Mixer – Pracowni Projektowania Ubioru.  Posiada doświadczenie w projektowaniu na skale masową, ale także nie jest jej obca praca w małej pracowni projektowej.

Zofia Lewandowska
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu , teraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.  Obecnie pracuje w firmie CDRL., kreatora marki Coccodrillo (odzież dla dzieci) na stanowisku Asystenta Projektanta.  Na co dzień zajmuje się opisywaniem, przygotowywaniem i wdrażaniem projektów do produkcji. Jest to stanowisko, które wymaga przełożenia kreatywnej myśl projektanta na ścisłą i twardą rzeczywistością liczb i kwot. Specjalistka programu Corel Draw.

 

ZAPISY :

Zapisy: kurs@wsus.pl, 604 594 168

Uczelnia:

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych to jedna z najstarszych niepublicznych uczelni w Wielkopolsce, która dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze od prawie ćwierć wieku kształci specjalistów w swoich obszarach. Nasi absolwenci to redaktorzy lokalnych i ogólnopolskich mediów, adwokaci, prokuratorzy i sędziowie, artyści, architekci, projektanci, właściciele galerii i znawcy sztuki. Uczelnia mieści się w samym sercu Poznania, w nowoczesnym gmachu Międzynarodowych Targów Poznańskich, naprzeciwko Dworca PKP i Galerii Avenida. Wnętrza Uczelni ozdabiają liczne dzieła sztuki, autorstwa studentów i pedagogów Wydziału Artystycznego. WSUS to marka o ugruntowanej, niezmiennej pozycji, ceniona przez studentów oraz pracodawców.

© All rights reserved

Skip to content