Portret w fotografii

Portret 2013
Wystawa

Portret to obok pejzażu najstarszy gatunek fotograficzny. Wierne odwzorowanie rysów twarzy człowieka - podobnie jak widoku miast czy natury - od wielu setek lat dla malarzy i rysowników nie stanowiło problemu, potrafiono już to robić. Malarstwo było jednak kosztowne i pracochłonne, dlatego na własny obraz stać było nielicznych. Dopiero narodziny fotografii, choć nie od samego początku, pozwoliły szerszym kręgom społecznym cieszyć się wizerunkami swoich najbliższych.

Do XII edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „PORTRET 2013” zgłosiło się 161 autorów, którzy przesłali łącznie 420 fotografii. W pierwszym etapie jury ekspertów dokonało wstępnej oceny i wybrało 73 prace 52 autorów. Zapraszamy do Biblioteki WSUS do obejrzenia wyboru fotografii z  wystawy pokonkursowej.

Kolski Klub Fotograficzny „FAKT“ im.prof. dr Tadeusza Cypriana istnieje w krajobrazie kultury kolskiej już 35 lat. Opisuje obiektywami świat i upowszechnia zdobycze sztuki fotografii w środowisku mieszkańców powiatu kolskiego, niejednoktrotnie odziałowując daleko poza jego granice. Na stałe w kalendarium imprez kulturalnych kraju wpisały się takie przedsięwzięcia jak Kolskie Spotkania z Fotografią czy Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „PORTRET“.