Aktualności biblioteczne

Bazy pełnotekstowe

Zachęcamy do przetestowania baz Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate. Dostęp testowy potrwa do dnia 31 maja 2018 r. Bazy zapewniają dostęp do pełnego tekstu ponad 13,500 aktywnych czasopism naukowych o zasięgu międzynarodowym, w większości niedostępnych w aktualnie prenumerowanych zasobach.  Bazy zostały udostępnione na platformie EBSCOhost uczelni. Dostępne są lokalnie z komputerów na terenie instytucji oraz zdalnie z komputerów domowych z wykorzystaniem poniższych linków:

Prasa on-line

Wszystkich zainteresowanych zbiorami prasy z kolekcji polskich instytucji kultury i nauki zapraszamy do nowego serwisu tematycznego FBC Czasopisma, dostępnego pod adresem http://czasopisma.fbc.net.pl/.

Zbiory on-line

Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku udostępnia swoje zbiory czytelnicze. Darmowe książki można ściągnąć lub przeglądać online za darmo już teraz za pośrednictwem internetowego archiwum.

W darmowej kolekcji znajdują się między innymi prace na Kandinsky'ego, dogłębne analizy ruchów artystycznych, takich jak futuryzm czy niemiecki ekspresjonizm, a także liczne monografie, na przykład Picasso.

Wystawa

Do końca września 2016 w Bibliotece WSUS można obejrzeć wystawę fotografii pod hasłem Architektura Wielkopolski. Zdjęcia przedstawiają zarówno detale architektoniczne jak i szerszą perspektywę. Bardzo często liczy się pomysł fotografa i jego artystyczne spojrzenie na prezentowany temat. Zapraszamy.

Czytelnia on-line

Zachęcamy do korzystania z czytelni on-line IBUK Libra. Serwis IBUK Libra, należący do Wydawnictwa Naukowego PWN i udostępnia publikacje w wersji elektronicznej. Księgozbiór wirtualnej czytelni liczy kilkanaście tysięcy publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych, wydanych przez najważniejsze, renomowane polskie oficyny. Dzięki zaawansowanej technologii i dostępowi online czytelnicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca.

Baza danych

Od października 2015 ze wszystkich komputerów na Uczelni możemy korzystać z Systemu Informacji Prawnej Legalis. Baza Legalis jest najobszerniejszą i kompleksową bazą prawa polskiego. Wszystkie typy danych w wersji Legalis on-line aktulizowane są codziennie, Baza zawiera m.in.:

Biblioteka e-booków

Do 23 września 2015 testujemy internetową bibliotekę profesonalnych e-booków NASBI. NASBI to oparta na nowoczesnej technologii platforma edukacyjna dostępna dla studentów, pracowników, przedstawicieli kadry zarządzającej i kadry akademickiej, którzy w ramach instytucji (np. uczelni lub szkoły, przedsiębiorstwa, biblioteki) otrzymali dostęp do e-bookowych zasobów wypożyczalni.

Wystawa
Portret 2013

Portret to obok pejzażu najstarszy gatunek fotograficzny. Wierne odwzorowanie rysów twarzy człowieka - podobnie jak widoku miast czy natury - od wielu setek lat dla malarzy i rysowników nie stanowiło problemu, potrafiono już to robić. Malarstwo było jednak kosztowne i pracochłonne, dlatego na własny obraz stać było nielicznych. Dopiero narodziny fotografii, choć nie od samego początku, pozwoliły szerszym kręgom społecznym cieszyć się wizerunkami swoich najbliższych.

Zbiory Biblioteki Narodowej w sieci

POLONA to nowoczesny portal, który udostępnia w sieci zbiory Biblioteki Narodowej. Jest narzędziem pozwalającym na powszechne otwarcie dla czytelników skarbca i magazynów Biblioteki Narodowej. Pozwala również prezentować zbiory innych instytucji kultury.

3 - 9 marca 2014

Tydzień e‑książki obchodzi się na świecie od 2004 roku. Wówczas opinia publiczna i media były ostrożne wobec e‑booków. Utrudniało to promocję, dlatego postanowiono zorganizować Tydzień E‑książki. Tydzień E‑książki stał się okazją do zapoznania się z e‑bookami dla osób, które do tej pory nie miały ku temu okazji. Dla fanów elektronicznych publikacji to natomiast powód do zarażania innych swoją pasją. :)

Strony