Mediatory 2018: Nominacje

12. edycja Plebiscytu

Już po raz 12. studenci dziennikarstwa wskażą dziennikarzy i ludzi mediów wyróżniających się w polskim środowisku medialnym.O statuetkę powalczy 44  dziennikarzy, 2 zespoły redakcyjne oraz 2 projekty dziennikarskie. Zwycięzców,  których poznamy podczas uroczystej Gali Finałowej 1 grudnia w Auditorium Maximum UJ, wyłoni ponad 10 tysięcy studentów z 23 polskich uczelni, w tym Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych. 
- Tegoroczna lista nominacji odzwierciedla to, co doceniała i wokół czego skupiała się opinia publiczna w ciągu ostatniego roku. Wszystkie nominowane materiały oraz projekty medialne są dowodem na to, że rzetelność i misja niezmiennie pozostają fundamentem dziennikarskiego warsztatu - mówi Wioletta  Klytta, prezes Stowarzyszenia MediaTory. Od ponad dziesięciu lat w ramach Plebiscytu MediaTory najlepszych polskich  dziennikarzy wskazują ci, którzy chcą pójść w ich ślady. Doceniają ich w kilku  kategoriach: AuTORytet, AkumulaTOR, DetonaTOR, InicjaTOR, ObserwaTOR, NawigaTOR,  ProwokaTOR, ReformaTOR oraz TORpeda. Wśród nominowanych znajdziemy między innymi  reportaże, tytuły prasowe, programy telewizyjne, audycje radiowe, teksty publicystyczne i projekty tworzone przez nowo powstałe zespoły redakcyjne. W wielu wypadkach studenci docenili nie tylko pojedyncze materiały, ale i całą pracę, jaką od września 2017 roku wykonali poszczególni dziennikarze. Na liście nominacji nie zabrakło materiałów, które odbiły się szerokim echem nie tylko w ogólnopolskich mediach.

Jak co roku najważniejszym wyróżnieniem w Plebiscycie jest tytuł otrzymywany w
kategorii AuTORytet. Zdobywcy tej nagrody to dziennikarscy mistrzowie, od których studenci chcą i mogą uczyć się najwyższych standardów w swojej profesji. Każdy z głosujących ma możliwość wskazania postaci, której działalność  kształtuje jego wizję “dziennikarstwa najwyższej próby”. Statuetkę otrzyma dziennikarz o dorobku cieszącym się największym poważaniem głosujących. Pełna lista dziennikarzy i materiałów nominowanych w Plebiscycie wraz z uzasadnieniem jest dostępna na www.mediatory.pl