Informacje ogólne

Godziny otwarcia:

Biuro Karier i Praktyk
dyżury dla studentów
Poniedziałek w godz. 09.30-11.00
Nowy gabinet !
.. bliżej studentów pok. 109 na parterze !
(vis a vis Dziekanatu Wydziału Artystycznego)
 
 
Warsztaty kompetencji społecznych dla studentek/ów
 
Warsztaty kompetencji społecznych są ujęte w planach zajęć.
Uczestnicy otrzymują wpis do indeksu na podstawie obecności i wykonanych bilansów kompetencji i innych zadań.
 

Kontakt:

Biuro Karier i Praktyk
Beata Grudzińska
e-mail: biuro.karier@wsus.poznan.pl

            
Adres do korespondencji:
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych
Biuro Karier
ul. Głogowska 26
60-734 Poznań

 

Jak szukać pomysłu  i dobrej okazji na  praktykę, staż, pracę ?

Poradnik BKIP WSUS

 1. Zdecyduj jaki rodzaj pracy najbardziej chcesz wykonywać, określ swoje mocne i słabe strony, branże, w których masz doświadczenie lub chcesz spróbować swoich sił.
 2. Wejdź na stronę przeglądarki np. jobrapid, wpisz stanowisko lub rodzaj pracy, który Ciebie interesuje, zdefiniuj region – po chwili zobaczysz listę propozycji.
 3. Możesz stale monitorować sytuację. Zarejestruj się w przeglądarkach np.  jobrapid.pl, infopraca.pl., pracuj. pl., trovit.pl, Gowork.pl  i podobnych, wpisz dokładnie jakie stanowiska Ciebie interesują, zapisz się do newslettera. Od tego momentu do Twojej skrzynki e-mail będą napływać powiadomienia o nowych ofertach.
 4. Zanim prześlesz zgłoszenie, zapoznaj się z wymaganiami oraz przejrzyj informacje na temat nadawcy ogłoszenia. Zachowaj czujność i aplikuj tylko po sprawdzeniu danej firmy.
 5. Aktualizuj CV i inne informacje o Tobie w bazach agencji rekrutacyjnych. Nawiąż kontakt z konsultantami, dowiedz się jak najlepiej opisać swoje atuty.
 6. Pytaj znajomych –powiedz dokładnie jaki rodzaj pracy chcesz podjąć, jakie zadania wykonywać. Unikaj ogólników typu – „szukam jakiejś pracy”.
 7. Przygotuj się starannie do każdej rozmowy kwalifikacyjnej. Przygotuj i przećwicz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
 8. Sprawdź kiedy Twoja grupa ma zaplanowany warsztat kompetencyjny, zapoznaj się z Poradnikiem BKIP WSUS w zakładce Praktyki. Zbierz dokumenty i dowody uniejętności.
 9. Potrzebujesz wiedzieć więcej? jak przygotować się do ubiegania się o pracę, praktyke lub złożonych procesów rekrutacji – zgłoś się do Biura Karier i Praktyk
  w poniedziałek, pok. 109
 10. Nie odkładaj tych spraw na później!