Aktualności WSUS

Rekrutacja 2016 TRWA!

Promocja: 300 złotych mniej za czesne przez cały czas trwania studiów.
Dla Kandydatek i Kandydatów, którzy zapiszą się na studia pierwszego lub drugiego stopnia w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych do 11 lipca przygotowaliśmy specjalną ofertę. Obniżamy czesne o 300 złotych rocznie na cały czas trwania studiów.  Dodatkowo, wpisowe do połowy lipca  wynosi 0 złotych.

Kwoty czesnego na poszczególnych kierunkach można znaleźć tu: promo_300.pdf

Nowa publikacja WSUS

Zbiorowe zarządzanie prawami autorskimi i pokrewnymi w związku z implementacją Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/26/UE,  J. Kępiński (red), Poznań 2016, ss. 298

Obrona w Galerii Rodriguez

 Kolejna obrona w poznańskiej Galerii Rodriguez. Emilia Kuba przedstawiła pracę

Wyróżnienie dla Studentki WSUS

Kolekcja Marleny Czak studentki Wydziału Artystycznego WSUS była prezentowana w Kielcach podczas międzynarodowego konkursu dla projektantów OFF FASHION.  Kolekcja Drugie Piętro w Świetle była prezentowana w półfinale konkursu  w ramach wyróżnienia  Hexe Talent.

9-12 czerwca 2016
             Juwenalia Poznań  już po raz 10 organizowane są wspólnie przez wszystkie poznańskie Uczelnie.  Jak co roku organizatorzy postarali się o masę atrakcji, nie tylko muzycznych!   Juwenalia rozpoczną się od powrotu do tradycji - Pochodu Juwenaliowego.  Start zaplanowany jest z Placu Wolności w czwartek 9 czerwca o 18:00, gdzie odbędzie się oficjalne przekazanie kluczy studentom przez Prezydenta Miasta Poznania.
Sukces Studentki WSUS
       Aleksandra Kowalska, studentka WSUS, na kierunku Wzornictwo (przygotowuje pracę dyplomową) laureatką wyróżnienia w konkursie Złota Nitka w Łodzi. Studentka za zaprezentowaną kolekcję Hapening  otrzymała wyróżnienie ufundowane przez Fabrykę Nici Ariadna.
Więcej informacji na temat konkursu: https://zlotanitka.wordpress.com/

Aleksandrze Kowalskiej Gratulujemy!

Obrony prac dyplomowych na WA

Ewa Róża Wintoniak przygotowała pracę teoretyczną Kolekcja ubioru damskiego inspirowana konceptualizmem, surrealizmem oraz dekonstrukcjonizmem. Praca praktyczna, a także teoretyczna powstały pod kierunkiem profesora Zygmunta Laskowskiego. Podczas przygotowania prezentowanej kolekcji ubiorów Ewa Róża Wintoniak przyjęła następujące założenia: Wprowadzenie elementów mody zrównoważonej do projektów ubrań z kolekcji; wykorzystanie ubrań już używanych. Upcykling w projektach. Połączenie ubrań nowych i używanych.

Obrony prac dyplomowych na WA

Aleksandra Korzeniowska  przygotowała pracę dyplomową Adaptacja starej obory kamiennej w miejscowości Chmielniki na kompleks SPA, która została wykonana pod kierunkiem profesor Weroniki Węcławskiej-Lipowicz. Komisja dyplomowa bardzo pozytywnie oceniła aneks rysunkowy wykonany pod kierunkiem profesora Arkadiusza Marcinkowskiego. Obrona pracy dyplomowej Aleksandry Korzeniowskiej, która odbyła się w Galerii Rodriguez przy ul.

Obrony prac dyplomowych na WA

Julia Lipchańska to kolejna absolwentka studiów pierwszego stopnia na Wydziale Artystycznym.  Praca praktyczna przygotowana pod kierunkiem profesora Zygmunta Laskowskiego i mgr Moniki Tymickiej nosi tytuł Sportowy szyk. W  pracy teoretycznej Promowanie marki - pierwsze kroki młodego projektanta na rynku mody  Julia Lipchańska opisuje między  inicjatywy Uczelni w zakresie promowania studentów.

Rok akademicki 2015/2016

15 maja, w święto Zesłania Ducha Świętego - Zielone Świątki Uczelnia będzie zamknięta. W sobotę, 14 maja zajęcia odbywają się zgodnie z planem.

Strony