Aktualności WSUS

Pod patronatem WSUS

Mural w Lesznie przedstawia Ignacego Jana Paderewskiego, wybitnego polskiego pianistę i kompozytora, działacza niepodległościowego, męża stanu  i polityka.
Celem cyklu patriotycznych murali jest odniesienie się do dziedzictwa narodowego, symbolu narodowego orła, nawiązanie do wydarzeń niezwykle istotnych historycznie i postaci będących ikonami polskiej tożsamości i walki o niepodległość. W kontekście komunikacyjnym murale odnosić się będą do tematyki patriotycznej i nawiązywać do polskiej historii oraz tradycji.

Rok akademicki 2018/2019

11 listopada w Dniu Narodowego Święta Niepodległości Uczelnia będzie zamknięta.  12 listopada, w związku z zapowiadanym dniem wolnym, dr Aleksandra Woda - Rektor WSUS zdecydowała o ustanowieniu Dnia Rektorskiego, wolnego od zajęć dydaktycznych.

Rok akademicki 2018/2019

Do 9 listopada 2018 można zgłosić swoją kandydaturę do Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego. Można to zrobić poprzez starostę grupy lub zgłosić się bezpośrednio do Dziekanatu. Od 16 od 19  listopada na terenie Uczelni odbędzie się głosowanie. Trzy osoby, które otrzymają największą liczbę głosów stworzą prezydium Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego WSUS.

Rok akademicki 2018/2019
31 października Dziekanat dyżuruje od 9.00 do 13.00
Od 1 do 4  listopada włącznie nie ma zajęć dydaktycznych, a Uczelnia jest zamknięta.
 
Inauguracja roku akademickiego 2018/2019

Od tego roku, decyzją Senatu Uczelni, Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych nosi  imię zmarłego w sierpniu Założyciela i  wieloletniego Rektora WSUS - profesora Michała Iwaszkiewicza – poinformowała w swoim pierwszym wystąpieniu  dr Aleksandra Iwaszkiewicz Woda – Rektor WSUS. 
Ponadto w swoim  przemówieniu JM Rektor dziękowała gościom, którzy przyjęli zaproszenie na inaugurację, a także wykładowcom i studentom. Rektor przedstawiła plany dotyczące dalszego rozwoju WSUS.

17 pażdziernika 2018

Tablica pamiątkowa poświęcona zmarłemu 24 sierpnia  Rektorowi i Załozycielowi WSUS prof. dr. hab. Michałowi Iwaszkiewiczowi odsłonięta.
 Odsłonięcie tablicy autorstwa Michała Woźniaka wiąże się ze zmianą nazwy Uczelni na: Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych im. prof. Michała Iwaszkiewicza.

Rok akademicki 2018/2019

Od 15 października do 15 listopada można składać wnioski o stypendia. Regulamin, a także formularze wniosków można znaleźć tu: http://wsus.pl/pl/student/stypendia

17 października, g. 12.00, budynek WSUS

17 października, w środę o godz. 12.00 w budynku Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych zostanie uroczyście odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona zmarłemu 24 sierpnia  prof. dr. hab. Michałowi Iwaszkiewiczowi.
 Odsłonięcie tablicy autorstwa Michała Woźniaka wiąże się ze zmianą nazwy Uczelni na: Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych im. prof. Michała Iwaszkiewicza.

12. edycja Plebiscytu

Już po raz 12. studenci dziennikarstwa wskażą dziennikarzy i ludzi mediów wyróżniających się w polskim środowisku medialnym.O statuetkę powalczy 44  dziennikarzy, 2 zespoły redakcyjne oraz 2 projekty dziennikarskie. Zwycięzców,  których poznamy podczas uroczystej Gali Finałowej 1 grudnia w Auditorium Maximum UJ, wyłoni ponad 10 tysięcy studentów z 23 polskich uczelni, w tym Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych. 

Jedyne w Polsce

Wraz ze zjawiskiem starzenia się społeczeństwa i jednoczesnego dążenia do poprawy jakości życia, narasta potrzeba optymalnych rozwiązań w otoczeniu. Kierunek pozwala pozyskać wiedzę z zakresu potrzeb i problemów osoby zależnej oraz aktualnych wytycznych projektowania i aranżacji przestrzeni dla osób niepełnosprawnych.

Strony