Aktualności WSUS

10 pażdziernika, g. 11.00 CKD UM

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016 odbędzie się 10 października 2015 (sobota), o godzinie 11.00 w  Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, ul. Stanisława Przybyszewskiego 37. 

Wykład Inauguracyjny Rzecz o dwunastym wielbłądzie  wygłosi  prof. dr hab. Michał Królikowski

IV edycja Heart Fashion

To kolejny w tym roku sukces naszej Studentki. Miesiąc wcześniej wygrała konkurs Opera know-how. Gratulujemy! Drugie miejsce w konkursie zajęła Olivia Nowicka, a trzecie Martyna Renk.

Filmowa realcja z Konkursu autorstwa Magdaleny Słocińskiej

Opera Know-how 2015
Klaudia Zielińska studentka drugiego roku studiów magisterskich  na Wydziale Artystycznym WSUS laureatką I nagrody ogólnopolskiego Konkursu dla młodych projektantów na strój inspirowany kostiumem operowym, zorganizowany w ramach II edycji Festiwalu Opera Know-how 2015.

Pokaz, będący finałem konkursu, odbył się pod koniec sierpnia na Placu Wolności w Poznaniu. W konkursie Klaudia Zielińska zaprezentowała projekt stroju męskiego prêt-à-porter inspirowanego postacią egipskiego wojownika Radamesa z opery Giuseppe Verdiego AIDA

26 września, g. 19.00, Hotel Twardowski

Tematem czwartej edycji Heart Fashion jest miasto, a dokładniej trzy wielkie multikulturowe aglomeracje będące wyznacznikami współczesnej mody. Romantyczny Paryż, deszczowy Londyn i spontaniczny Mediolan to europejskie miasta żyjące modą nie od święta, lecz na co dzień. Dlatego właśnie to one posłużą młodym projektantom za wzór i inspirację do konkursowych kolekcji. To wspaniałe metropolie, które dzieli niemal wszystko, ale łączy jedno – moda. Są wielobarwne, pełne życia, przyciągają młodych ludzi, turystów, pisarzy, aktorów, malarzy, fotografów, ludzi biznesu i sztuki.

Obrona pracy magisterskiej na WA

Kolejna obrona na Wydziale Artystycznym. Tym razem przedstawiamy pracę dyplomową magisterską Mai Arsić Koncepcja zagospodarowania przestrzeni publicznej o funkcji kulturalno-rekreacyjnej wykonaną pod kierunkiem prof. Weroniki Węcławskiej-Lipowicz i mgr Tomasza Rydla.

Dyplom uzupełnia aneks malarski wykonany w pracowni prof. Andrzeja Macieja Łubowskiego. 

Żerków 2015

W plenerze malarskim w Żerkowie  na przełomie sierpnia i września uczestniczyli  studenci  pierwszych lat studiów licencjackich i studiów magisterskich uzupełniających uczący się na Wydziale Artystycznym.

Plener jest okazją rozwoju zdolności artystycznych niezbędnych w działaniach projektowych. Żerków ze względu na ciekawą architekturę i malownicze położenie (Szwajcaria Żerkowska) niezmiennie dostarcza inspiracji. Plener zakończył się wystawą prac studenckich, w  której otwarciu  uczestniczył prof. Andrzej Maciej Łubowski – Dziekan Wydziału Artystycznego.

Prace dyplomowe absolwentów WA

Praca dyplomowa Tomasza Dąbrowskiego to seria plakatów do głośnego, surrealistycznego  filmu  Luisa Bunuela Pies andaluzyjski (1929). Jest to praca dyplomowa licencjacka  wykonana w Pracowni Projektowania Komunikatu Graficznego pod kierunkiem prof. Grzegorza Nowickiego.

 

Rok akademicki 2015/2016

 Wnioski o stypendium na rok akademicki 2015/2016 można składać od 24 września do 24 października 2015 roku w Dziekanacie.
Szczegółowe informacje na temat zasad przyznawania stypendiów, a także formularze wniosków, można znaleźć na podstronie dotyczącej stypendiów: http://wsus.pl/pl/student/stypendia

Obrony dyplomów na WA

Praca licencjacka przygotowana przez Karolinę  Walaszkowską z projektowania ubioru została wykonana pod kierunkiem prof. Władysława Wróblewskiego, asystowała mu mgr Monika Tymicka. Tytuł kolekcji ubrań to Falling in love again. Karolina Walaszkowska inspirowała się gwiazdą przedwojennego kina Marleną Dietrich.

Obrony prac magisterskich na WA

Praca dyplomowa przygotowana przez Katarzynę Król w Pracowni Projektowania Produktu.  Absolwentka przygotowała pracę praktyczną Zestaw mebli dziecięcych OLA. Promotor pracy profesor  Władysław Wróblewski jest architektem wnętrz oraz wybitnym projektantem mebli eksponowanych na wystawach krajowych i zagranicznych. W Jego pracowni można realizować projekty meblarskie oraz związane z szeroko rozumianym projektowaniem produktu.

Strony