Aktualności WSUS

Obrony prac dyplomowych na WA

Kolejny sezon obron prac dyplomowych rozpoczyna się na Wydziale Artystycznym. Na początek prezentujemy pracę magisterską Anieli Rody  Projekt wnętrza parteru i elewacji Szkoły Podstawowej nr 77 w Poznaniu.  Praca powstała pod kierunkiem profesora Eugeniusza Matejko.

Z kolei praca teoretyczna jest poświęcona barwie we współczesnej architekturze jako integralnej części przestrzeni. Projekt dyplomowy wraz z aneksem rysunkowym wykonanym w pracowni profesora Włodzimierza Dudkowiaka można obejrzeć na wystawie w hallu głównym WSUS. 

10 dyplomów na 10 lat WA

Katarzyna Kamińska przygotowała dyplom magisterski w pracowni projektowania biżuterii. Po zakończeniu studiów została asystentem prowadzącego tę pracownię profesora Andrzeja Banachowicza i rozpoczęła  zajęcia ze studentami. Założyła także firmę jubilerską, w której zajmuje  się projektowaniem i wykonywaniem biżuterii. W  międzyczasie udzielała konsultacji projektowych, publikowanych na łamach Głosu Wielkopolskiego.

SemperOpernball 2016

 Prorektor WSUS dr Agnieszka Woch-Juchacz została ambasadorką wydarzenia w Dreźnie, dzięki jej współpracy z Wyższą Szkołą Artystyczną w Warszawie (www.wsa.art.pl), studentki WSUS - Klaudia Koralewska, Milena Karpińska, Patrycja Kubiak, Patrycja Trzynoga, Zuzanna Nir, Marta Stepień, Emily Wong (będąca również tancerką PTT)  a także tancerki Polskiego Teatru Tańca będące wykładowcami na kierunku taniec w WSUS - Paulina Wycichowska, Urszula Bernat-Jałocha, Agata Ambrozińska-Rachuta, Agnieszka Fertała oraz tancerki PTT Sandra Szatan, Karina Adamczak-Kasprzak,

Rekrutacja 2016

Rekrutacja rozpoczęta. Przyjmujemy zgłoszenia  na letnie – stacjonarne dwusemestralne studia podyplomowe na kierunku: INFORMACJA  NAUKOWA  ELEKTRONICZNA  I  BIBLIOTEKARSTWO.

Zajęcia odbędą się podczas dwóch zjazdów: I semestr od 1 do 10 lipca, II semestr od 5 do 14 sierpnia.
Koszt studiów to 2 000 PLN (czesne) plus 200 PLN (opłata wpisowa)
Przy wpłacie całości czesnego do 15 czerwca – rabat 10 %

10 dyplomów na 10 lat WA

 To kolejna odsłona cyklu, w którym prezentujemy najciekawsze prace dyplomowe Absolwentek i Absolwentów Wydziału Artystycznego WSUS. Tym razem przedstawiamy aneks malarsko-rysunkowy do dyplomu magisterskiego Agnieszki Rozmus wykonany w pracowni profesora  Bogdana Wegnera. 

20 stycznia, g. 17.00, s. 317

Pierwsze w nowym roku spotkanie Uniwersytetu Srebrnego Wieku w środę, 20 stycznia o godzne 17.00. Wykład Matematyka całkiem przyjemna wygłosi  dr Maciej Ziemkowski Prodziekan Wydziału Prawa i Komunikacji Społecznej WSUS.

Zapraszamy!

Debata
 - Chodzi o to, by wszyscy poznaniacy i podróżni w przyszłości czuli się w tym miejscu komfortowo - podkreślał Maciej Wudarski, wiceprezydent Poznania podczas debaty na temat przyszłości poznańskiego dworca kolejowego.  
Spotkanie w siedzibie Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych rozpoczęło się prezentacji koncepcji zakładającej budowę hotelu i biurowców w miejscu starego gmachu.
16 stycznia, g. 12.00, s. 322

Rozmowa będzie dotyczyła zaproponowanych rozwiązań zawartych w projekcie przebudowy starego dworca PKP w Poznaniu z września 2015. Bloki tematyczne, na które podzielone zostanie spotkanie będą poświęcone elewacji historycznej i estetyce nowego budynku, komunikacji, funkcjonalności miejsca obsługi pasażerów oraz powiązania realizacji przebudowy peronów 4-6 z inwestycją na międzytorzu.

Galeria WSUS

Prace studentek i studentów wykonane Pracowni Rzeźby prowadzonej przez starszego  wykładowcę Zuzannę Pawlicką można oglądać w Galerii WSUS. Obiekty  rzeźbiarskie zostały wykonane techniką na wosk tracony i odlane w  brązie.
Zapraszamy do Galerii WSUS!

 

13 stycznia, g. 11.00, Galeria WSUS

Wystawa prac wykonanych w Pracowni Rzeźby prowadzonej przez starszego wykładowcę Zuzannę Pawlicką zostanie otwarta 13 stycznia o 11.00 w Galerii WSUS.

Zapraszamy!

Strony