Aktualności WSUS

Rok akademicki 2015/2016

Od 30 kwietnia (sobota) do 3 maja (wtorek) Uczelnia będzie zamknięta. Zapraszamy od środy, 4 maja.

Życzymy udanego długiego weekendu!

Konferencja współorganizowana przez WSUS

Przeciwdziałanie poważnym zagrożeniom dla mieszkańców Rzeczpospolitej Polskiej, funkcjonowania administracji oraz kluczowych przedsiębiorstw – to tytuł Forum zorganizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Wyższą Szkołę Umiejętności Społecznych w Poznaniu, a także Polską Platformę Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Konsulat Republiki Estonii

Harri Tiido - ambasador Republiki Estonii w Polsce odwiedził Konsulat Honorowy Republiki Estonii, który swoją siedzibę ma w  budynku Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych.  Ambasador spotkał się z profesorem Michałem Iwaszkiewiczem, Rektorem WSUS, który pełni funkcje Konsula Honorowego Republiki Estonii w Poznaniu. Po krótkim spotkaniu w Konsulacie, Rektor zaprezentował Ambasadorowi Uczelnię.

Stypendia

W związku z przyznaną dotacją  Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na zadania związane z bezzwrotną pomocą materialną dla studentów i doktorantów na 2016 (informacja z dnia 18 kwietnia 2016r) informujemy, że zmianie ulegną kwoty przyznanych stypendiów na bieżący semestr. Wysokości kwot zostaną ustalone do 9 maja 2016

Kwoty przelane 22 kwietnia są jedynie zaliczkami w wysokości połowy dotychczasowego stypendium.

20 kwietnia, g.17.00, s. 317

Co tak naprawdę leczy w psychoterapii ? – to tytuł kolejnego wykładu dla studentów Uniwersytetu Srebrnego Wieku, który odbędzie się w środę 20 kwietnia, o 17.00 w sali 317.
Zajęcia poprowadzi Marta Kondys – psycholog i trener umiejętności społecznych.

Obrony prac dyplomowych na WA

Zuzanna Kaźmierczak to kolejna Absolwentka studiów licencjackich na Wydziale Artystycznym.  Przygotowała pracę licencjacką Fotomontaż w sztuce pod kierunkiem profesora Grzegorza Nowickiego.  Aneksem do pracy dyplomowej jest cykl fotografii pod nazwą Zapomniane, przygotowany pod kierunkiem profesora Witolda Przymuszały 

Obrony prac dyplomowych na WA

Rozpoczął się czas obron prac licencjackich na Wydziale Artystycznym. Jako pierwszą, przedstawiamy pracę dyplomową przygotowaną przez Katharinę Muszkietę. Jest to kolekcja ubiorów inspirowanych mundurami marynarskimi. Autorka w swojej kolekcji uwzględnia kolorystykę i elementy marynistyczne. Pojawiają się granat, czerwień, biel oraz pasy. Prace praktyczna i teoretyczna powstały pod kierunkiem profesora Zygmunta Laskowskiego i mgr Moniki Tymickiej.

1950-2016
Z  ogromnym żalem zawiadamiamy, że po długiej i ciężkiej chorobie zmarł nasz wieloletni wykładowca – doktor Jacek Hieronim Chłopocki.
Dr Jacek Chłopocki pracował w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych od początku istnienia Uczelni. Współtworzył zarówno podstawy programowe Uczelni, jak i Studium Menedżerów Kultury.
Był powszechnie lubiany, zarówno przez pracowników dydaktycznych, jak i pracowników administracyjnych Uczelni, a przede wszystkim przez Studentów.
 
Wielkanoc 2016

Zdrowych, radosnych i spokojnych
Świąt Wielkiej Nocy
ciepła i życzliwości przy rodzinnym stole
życzy
 Rektor i społeczność akademicka
Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych

Rok akademicki 2015/2016
Uczelnia w czasie przerwy wielkanocnej
W Wielki Czwartek (24 marca) Dziekanat będzie dyżurował do godziny 14.00.
W Wielki Piątek, Wielką Sobotę, Święta Wielkiej Nocy (25-28 marca) Uczelnia będzie zamknięta.
We wtorek, 29 marca Uczelnia będzie otwarta od 10.00.

Strony