Aktualności WSUS

Międzynarodowa Konferencja Naukowa

Przez dwa dni naukowcy i studenci z Polski, Czech i Ukrainy w siedzibie Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych dyskutowali o współczesnych konfliktach międzynarodowych, zwracając szczególną uwagę na występujące w nich asymetrie. Asymetria w konflikcie to nie tylko różnica potencjałów, jakimi dysponują przeciwnicy, ale też starcie odmiennych organizacji, sposobów działania czy kultur. Konflikt  rosyjsko-ukraiński, konflikt rosyjsko-czeczeński, konflikty na Bliskim Wschodzie oraz konflikty na Bałkanach to najczęściej analizowane podczas konferencji wydarzenia.

Program konferencji

Konferencja poświęcona będzie współczesnym konfliktom o charakterze asymetrycznym, zarówno zbrojnym, jak i tym, które pozbawione są konwencjonalnych elementów zaliczanych zazwyczaj do środków używanych do stosowania siły czy przemocy międzynarodowej.
Konferencja odbędzie się w siedzibie Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych 11 i 12 grudnia 2014.

Program konferencji:

PROGRAM KONFERENCJI.pdf

 

 

Studenci Dziennikarstwa wybrali

 Znamy laureatów 8. Edycji Plebiscytu MediaTory - Studenckie Nagrody Dziennikarskie. Studenci dziennikarstwa z uczelni w całej Polsce, w tym studiujący Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną w Wyższej Szkole Umiejetności Społecznych  zdecydowali,  kto zasłużył na statuetki w Plebiscycie MediaTory 2014.

Wojciech Jagielski otrzymał nagrodę AuTORytet – przyznawaną za całokształt pracy dziennikarskiej. Nagrodzonych tym mianem cechuje rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy.

Pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych

Kultura organizacyjna w służbach mundurowych to czwarta z cyklu konferencji  orgaznizowanych wspólnie przez Wyższą Szkołę Umiejętności Społecznych wspólnie Komendą Główną Policji i Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu. Konferencja została objęta honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych.

Debata prezydencka

II tura wyborów samorządowych przed nami. Zapraszamy na debatę prezydencką z udziałem Ryszarda Grobelnego i Jacka Jaśkowiaka. Początek 19 listopada o 15.00, budynek WSUS, s.322.

Bespośrednia transmisja ze spotkania od 15.00 na stronie: www.kwwterazwlkp.pl

Wspólna konferencja naukowa UAM i WSUS

Wydział Prawa i Administracji UAM oraz Wydział Prawa i Komunikacji WSUS wspólnie organizują piątą, jubileuszowa konferencję naukową związaną z tematyką prawa autorskiego. Konferencja odbędzie się 20 listopada 2014 w sali Beta, Budynku Wydziału Prawa i Administracji, Collegium Iuridiucm Novum, Al. Niepodległości 53.

Honorowy patronat nad Konferencją objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

III edycja konkursu Heart Fashion

W trzeciej edycji charytatywnego konkursu dla młodych projektantów Heart Fashion wygała Ewa Bednarska. Gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z Gali. Autor: Krzysztof Czechowski

 

Konkurs dla młodych projektantów

Konkurs dla młodych projektantów Haeart Fashion odbędzie się tym razem w Hotelu Twardowski (Poznań, Głogowska 358a). Start 15 listopada, o 19.00. Organizatorami konkursu są  Fundacja „Start z Kulturą” oraz Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu.
W finałowej gali weźmie udział siedmiu młodych projektantów.  Przygotowane przez finalistów kolekcje, będą odnosiły się do czterech żywiołów: ziemi, ognia, powietrza i wody.

Samorząd Studencki zaprasza

Otrzęsiny pierwszego roku – pod nazwą GET STARTED Panda Party by WSUS odbędą się w czwartek, 13 listopada, po godzinie 19.00 w Klubie Czarna Owca, ul.  Jaskółcza 13.
Na piątek, 14 listopada, JM Rektor ogłosił godziny rektorskie do 11.00.
W imieniu Samorządu Studenckiego zapraszamy!

Program konferencji

Kultura organizacyjna w służbach mundurowych to ogólnopolska konferencja pod patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych

Strony